Hingedeajast advendiaega. Mari Kalkun kontsertkavaga “Stoonia lood”

Aeg:
23. nov. 2023 kell 19:00 – 20:30
2023-11-23T19:00:00+02:00
2023-11-23T20:30:00+02:00
Koht:
Ruusa kultuurimaja
Ruusa
64403 Põlva maakond
Eesti
Piletiinfo:
Pilet eelmüügis 10 eur, kohapeal 15 eur
Kontaktinfo:
Räpina Valla Kultuurikeskus
796 1363

MARI KALKUN
Stoonia lood
Albumi esitluskontserdid

Mari Kalkun on karismaatiline laulja ja omanäolise käekirjaga looja, kes on oma soolokontsertidega esinenud enamikes Euroopa riikides ja Jaapanis ning pälvinud rohkelt rahvusvahelise meedia tähelepanu. Juulis 2023 ilmus muusikul uus kauaoodatud sooloalbum, mis toob kuulajani vanad eesti müüdid ja kaasaegse võro luule, lennutades need Kalkuni isikliku helikeele ja jutuvestmisoskuse kaudu otse tänapäeva maailma probleemide tulipunkti. 

“Uue albumi tõukejõuks oli minu enda uudishimu selle vastu, kuidas enne mind maailmast ja selle loomisest on mõeldud ja lauldud. Tahtsin jõuda ürgsema kihistuseni esinevanemate pärandis, et siduda seda kõige sellega, mida praegu enda ümber toimumas näen. Mind huvitas pöördumine tagasi päris algusesse – maailma loomise ja taasloomise juurde ning saada teada, kas vanad regilaulud suudavad kõnelda ka näiteks kliimamuutustest või ületarbimisest,” avab Kalkun albumi loomise protsessi. Nii kõnelebki kogumik sõna väest, suurest ilmapuust, mis ähvardab päikese kinni katta või hingetust ideaal-kuldnaisest, kelle treimisega me kõik vähem või rohkem tänapäeval tegeleme.

Albumi “Stoonia lood” keskseks teemaks on inimese vastuoluline suhe loodusega. Uues kavas saavad kokku ürgne ja elav pärimus. Mitmed plaadi tekstid on loodud alles äsja kaasaegsete eesti ja võro luuletajate ning Kalkuni enda poolt. Albumi pealkiri “Stoonia lood” viitab müütilise omailma loomisele sõnas ja helis. Uues kavas kõlavad Mari hääl ja kandled, klaver ning elektroonika orgaanilises sümbioosis, et luua eepilisi kõlamaastikke, mis viivad kuulaja rändama hoopis teistsugusesse aegruumi. 

 

Albumi kaasprodutsendiks on hinnatud Suurbritannia muusik Sam Lee ning albumi andis välja mainekas plaadifirma Real World Records (UK). “Stoonia lood” on juba pälvinud rohkelt rahvusvahelist tunnustust, näiteks teeninud viie tärni arvustuse väljaandlet Financial Times, esikoha Transglobal World Music Chart edetabelis ning valitud maineka Songlines ajakirja poolt parimate albumite sekka. Lühikese aja jooksul on Mari esitlenud uut albumit juba üheksas riigis – Kanadas, Makedoonias, Suurbritannias, Norras, Belgias, Lõuna-Koreas, Ungaris ja Eestis. 

Mari Kalkun hääl, kandled, klaver, elektroonika, trumm

 

 

Back to top button
jaga
Close
Close