Suurejooneline ja kevadiselt soe Kagu-Eesti vokaalansamblite päev

foto: Andrus Karpson

Puka meesansambel

Laupäeval, 16. aprillil Räpinas toimunud Kagu-Eesti vokaalansamblite päeval osales 11 kollektiivi Valgamaalt, 6 Võrumaalt ning kaks kollektiivi Põlvamaalt.
Ühisele häälte lahtilaulmisele järgnes meeleolukas ja rõõmsalt laululine kontsert-konkurss, žüriisse kuulusid Alo Ritsing, Eve Paap ja Marika Paulus Tartust.
Eakate ansamblitest leidsid esile tõstmist Puka eakate naisansambel (juhendaja Evald Raidma) ning Tõrva meesansambel (juhendaja Tõnis-Rein Ainso), naisansamblitest oli parim Misso naisansambel (juhendaja Ain Tarro), segaansamblitest Valga Kultuuri- ja Huvikeskuse ansambel Spirea (juhendaja Reet Laanoja) ning meesansamblitest Puka meesansambel (juhendaja Evald Raidma).
Laureaaditiitli pälvis samuti Puka meesansambel, kes viis kümme aastat nende käes olnud rändkarika taaskord koju tagasi. Erilise tänu ja tunnustuse pälvisid ka kontsertmeistrid Evald Raidma ja Ain Tarro.
„Esinejad tulid keeruka akustikaga saalis hästi toime. Igal ansamblil olid oma tugevad küljed ja juhendajad oskasid need välja tuua. Tore oli lisaks sega- ja naisansamblitele kuulda lausa viit meesansamblit. Osalejad olid oma kavad hoolikalt ette valmistanud ja esinemise läbi mõelnud, see tegi kontserdi meeldejäävaks. Võitjad eristusid teistest sujuvama musitseerimise ja ühtlasema kõla poolest. Et oma ansambli kõla veel paremaks saada, võiksid juhendajad edaspidi pöörata tähelepanu laululise hingamise tehnikale ja ansambliliikmete omavahelisele koostööle. Jätkuvat laulurõõmu kõigile!” Selliselt võttis kokku žüriiliikmete arvamuse Eve Paap.
Täname ka Räpina rahva nimel osa saamast väga suurepärasest kontserdist! Muusikaliste kohtumisteni!

Marge Trumsi,
Räpina Valla Kultuurikeskuse juhataja