Räpina valla sündmuste kalender

sept.
22
P
Mihklilaat
sept. 22 kell 09:00 – 15:00
Mihklilaat @ Räpina tuletõrje väljak | Räpina | Põlva maakond | Eesti

Müügil aia-, toidu-ja tööstuskaubad, käsitöö, vanavara ning muud põnevat.

sept.
23
E
Geenidoonorite kogumispäev
sept. 23 kell 10:00 – 14:00

Geenidoonoriks võivad saada kõik vähemalt 18-aastased Eesti
isikukoodi omavad inimesed sõltumata rahvusest.
Kõrge vanus ega haigused ei ole takistuseks. Samuti ei pea omama
haigekassa kindlustust.

Kaasa võtta isikut tõendavat dokument.
Täita ja allkirjastada nõusolekuvorm:
kas eelnevalt digitaalselt veebilehel geenidoonor.ee ning
kohapeal täita kinnitusleht
või paberil geenidoonorite kogumiskohas
Loovutada 6 ml veeniverd.
Võimalusel soovitame enne vereproovi loovutamist olla 4 tundi
söömata, juua võib lisanditeta vett.


sept.
25
K
Räpina Vallavolikogu istung
sept. 25 kell 15:30 – 17:00
Koduste hoidiste näitus-müük ja degusteerimine
sept. 25 kell 16:30 – 18:30
Kontsert Räpina Muusikakoolis
sept. 25 kell 18:00

Vytautas Kiminius (birbyne-leedu rahvapill) ja Tadas Motečius (akordion, Leedu)

A. Kivirähki näidend “Uljas neitsi”
sept. 25 kell 19:30 – 21:00
sept.
26
N
Maakondlik koolieelikute spordifestival
sept. 26 kell 09:30 – 13:00
Koduste hoidiste näitus-müük ja degusteerimine
sept. 26 kell 16:30 – 18:30
OUR BAND, USA folk-pop duo
sept. 26 kell 19:00 – 20:30

Our Band:

Sasha Papernik & Justin Poindexter www.ourband.org

OUR BAND võidab teie südame, nende repertuaar sisaldab suurepäraseid lugusid igast kümnendist ja igast maailmanurgast. Koos on nad esinenud publikule maailma suurtes saalides, alates Carnegie Hallist kuni Lincolni keskuse ja Smithsoniani Ameerika kunsti muuseumini. Eesti tuuril esinevad Sasha ja Justin 23. – 27. septembrini Kiviõlis, Narvas, Kohtla-Järvel, Ahtmes, Jõhvis, Mustvees, Iisakul, Räpinas, Värskas ja Tallinnas.

Vokalist ja pianist / akordionist Sasha Papernik on klassikalise muusika koolitusega klaverimängija ja esimese põlvkonna vene-ameeriklane. Washington Post nimetab teda “ebaharilikult atraktiivseks ja meelelahutuslikuks.” Tuginedes päritolule, kasutab Sasha oma erinevaid andeid mitmesuguste žanrite esitlemiseks. Tema enda kakskeelne album Victory on arvustajate poolt tunnustatud kui “võrreldamatu oma esteetika ja muusikalise elegantsi poolest”. Kunstihariduskeskus ja Lincolni Keskus on tema kakskeelset kontserti „Ma räägin muusikat” (I Speak Music) esitlenud New Yorgi koolides. Sasha on lõpetanud Wellesley kolledži ja Manhattani muusikakooli.

Kitarrist ja vokalist Justin Poindexter kasvas üles kantrilaulja ja kooliõpetaja peres Põhja-Carolinas. Spetsialiseerunud ameerika pärimusmuusikale, sealhulgas folgile, bluusile, kantrile ja traditsioonilisele džässile, võitis tema 2014. aasta album Diner in the Sky koos ansambliga Amigos sõltumatute muusikaauhindade aastaauhinna Americana Album of Year. Justin on esitanud džässi Lincolni keskuse orkestriga, mängides koos David Amrami, Ken Peplowski, Bria Skonbergi, Ranger Dougi, Nellie McKay, Catherine Russelli ja paljude teiste seas ka Jon Batistega. Justin on esitlenud ameerika muusikat välisriikides ja tema juhendamisel tegutseb Lincolni keskuse džässiprogramm Let Freedom Swing, mis korraldab ligi 600 esinemist aastas. Justin on lõpetanud Põhja-Carolina ülikooli kunstidekooli ja tema esimene tutvus Eestiga oli 2018.aasta septembris koos ansambliga The Silver City Bound. Kontserdid toimusid Tallinnas, Narvas, Viljandis ja Valgas.

sept.
30
E
Rakvere Teatri etendus”Kaks tosinat tulipunast roosi”
sept. 30 kell 19:00 – 21:30

Armastab, ei armasta, armastab…

Marina ja Alberto on abielupaar, kes elavad Roomas. Katki on nende uksekell ja värskendamist vajab kooselu.

Just siis, kui Marina plaanib minna puhkusereisile, saabub salapärane kimp tulipunaseid roose. Algab müsteerium, millesse on lisaks abielupaarile segatud veel mitmed inimesed. Teadmatus tekitab uudishimu ning uudishimu avab väravad armastusele. Kuhu see kõik välja viib, on üllatuseks ka asjaosalistele endile.

Aeg-ajalt on kasulik lahus olla! See teeb mõlemale head! Muidu on oht igavuse küüsi langeda! On vaja pisut monotooniat lõhkuda. Abielu igapäevast rütmi! Sellest on vaja kõrvale hiilida, põgeneda! Just, see ongi ju moesõna! Põgeneda! Üks nädal vabadust! Näha uusi nägusid, tunda uusi emotsioone.

Lavastaja Giorgio Bongiovanni on Itaalia näitleja ja lavastaja, kes on andnud commedia dell’arte meistriklasse mitmel pool maailmas. Ta on töötanud nii filmis kui teatris, nii sõna- kui muusikateatris. Tema eelmine töö Eestis oli lavastus „Mirandolina” VAT Teatris.